Andrawebinář EPALE – Role NPI ČR ve vzdělávání dospělých

V úterý 22. 2. 2022 v čase 18–19 hod. proběhl první letošní andrawebinář EPALE na téma Role NPI ČR ve vzdělávání dospělých, kterým provedl Mgr. Matěj Bulant, Ph.D., náměstek ředitele Národního pedagogického institutu ČR (NPI) a Mgr. Jan Brůha, národní koordinátor pro evropskou agendu učení dospělých při EK.

Oblasti dalšího vzdělávání a vzdělávání dospělých se v minulosti NPI (dříve NÚOV a NÚV) věnoval například v projektech UNIV (Uznávání neformálního a informálního učení), Koncept (Koncepce dalšího vzdělávání) nebo NSK (Národní soustava kvalifikací). V současnosti se NPI kromě implementace Národní soustavy kvalifikací věnuje podpoře konceptu celoživotního učení, propojování počátečního a dalšího vzdělávání, problematice uznávání předchozího učení nebo podpoře škol jako center dalšího vzdělávání a zastává funkci roli národního koordinátora pro evropskou agendu učení dospělých pomocí projektu EAAL.

Úvod > Nástěnka > Andrawebinář EPALE – Role NPI ČR ve vzdělávání dospělých